در خرید هود مخفی بیمکث به چه نکاتی باید توجه کرد

در خرید هود مخفی بیمکث به چه نکاتی باید توجه کرد

 

پس از اینکه تصمیم به خرید یک هود مخفی بیمکث برای نصب در آشپزخانه  گرفتیم نکات مهمی وجود دارد که باید به آن ها توجه کنیم. سوال های مختلفی که در ذهن هرکدام  از ما نقش خواهد بست که برای پاسخ به آن ها نیاز به راهنمایی خواهیم داشت. در ادامه به سولات متداول در این زمینه می پردازیم.

ابعاد هود مخفی بیمکث را با توجه به اندازه ی اجاق گاز موجود در آشپزخانه انتخاب کنید و این نکته را به خاطر بسپارید که اگر بین ابعاد هود و اجاق گاز تناسب وجود نداشته باشد ممکن است میزان مکش آن پاسخگوی نیازهای شما نباشد.

به عنوان مثال اگر شما یک هود ۷۰ سانتی را بالای اجاق گاز ۹۰ سانت نصب کنید بدون شک میزان مکش هود  کم خواهد بود. انواع هود مخفی با ابعاد (۶۰، ۷۰، ۸۰ ، ۹۰) سانتی متر تولید می شوند که البته در بین برندهای خارجی تنوع سایز بیشتر نسبت به مدل های ایرانی مشاهده خواهید کرد.

 

نصب انواع هود مخفی بیمکث داخل کابینت

بی تردید مکان نصب انواع هودهای مخفی داخل کابینت بالای اجاق گاز است. اما برای نتیجه گیری بهتر در هنگام ساختن کابینت باید به میزان فضای مورد نیاز برای قرار گیری هود توجه کنیم. معمولا موتور هودهای مخفی  به اندازه ی ارتفاع طبقه ی اول کابینت به فضا احتیاج  دارد و برای لوله ی خروجی هود نیز به بقیه  محیط کمد احتیاج خواهیم داشت. الگوی برش هر هود همراه آن داده خواهد شد پس قبل از نصب حتما به دفترچه ی راهنما توجه کنید.

 

توجه به تکنولوژی به کار رفته در هود مخفی بیمکث

هود یکی از لوازم بزرگ آشپزخانه می باشد که انتظار داریم بتوانیم سال ها  از آن استفاده کنیم . پیشنهاد می کنیم از میان مدل هایی که جدیدترین تکنولوژی روز دنیا در آن به کار رفته است یکی را انتخاب کنید.

 

• سیستم ترموگارد درون هود مخفی

سیستم ایمنی و محافظ حرارتی ( ترموگارد) یکی از قابلیت های موجود در برخی از هود های مخفی بیمکث است. این تکنولوژی دمای موتور را تنظیم می کند و در صورت بالا رفتن دمای آن (گرم شدن موتور) به صورت خودکار دستگاه را خاموش خواهد کرد. پس اگر از منزل خارج شدید و فراموش کردید که هود آشپزخانه خود را خاموش کنید نگران گرم شدن و سوختن موتور هود آن نباشید.

• سنسور دود و گاز درون هود مخفی 

این سنسور به طور خودکار دود و گاز بیش از حد مجاز در محیط آشپزخانه را تشخیص داده و باعث افزایش ایمنی  منزل شما می شود. در صورتی که هود شما مجهز به سنسور دود و گاز باشد حتما آن را در حالت اتوماتیک قرار بدهید.

• موتورها با تعداد دور بالا و صدای کم

وقتی موتور هود تعداد دورهای بیشتری داشته باشد یعنی میزان مکش آن هم پرقدرت تر خواهد بود و این مزیت قابل توجهی برای کالا به حساب می آید. همچنین میزان صدای هود مخفی که بر اساس دسی بل محاسبه می شود نیز اهمیت دارد و هرچه قدر عدد آن کمتر باشد کالا کم صدا تر است. البته ماکزیمم صدایی که در مشخصات فنی هود مخفی بیمکث عنوان می شود مربوط به دور سوم موتور می باشد و برای حالت های چهارم  این عدد صدق نمیکند.

 

 

 

این پست توصیه می شود

نظرات