در تعمیر اجاق گاز, تعمیر گاز

تمام گازها ممکن است با مشکلاتی مواجه شوند که در ادامه به رفع مشکلات رایج گازهای اخوان می‌پردازیم تا بهترین راه حل‌ها را برای برطرف نمودن مشکلات به شما ارائه دهیم. همچنین شما میتوانید برای رفع این مشکلات از نمایندگی تعمیر گاز اخوان کمک بگیرید تا ایرادات گاز شما را برای همیشه حل کنند.

5 مورد از مشکلات رایج گازهای اخوان

مشکلاتی که ممکن است در زمان استفاده از گازهای اخوان با آنها روبه‌رو  شوید عبارت اند از:

 • شعله‌های اجاق گاز روشن نشوند
 • شعله گاز بعد از ول کردن ولوم اجاق گاز خاموش شود
 • شعله ها به صورت غیراستاندارد بلند باشند
 • شعله‌ها تغییر رنگ دهند
 • پیپلوت اجاق گاز مشکل داشته باشد

در ادامه این مقاله به رفع مشکلات رایج گازهای اخوان پرداخته ایم پس همراه ما باشید تا تمامی اینها را بتوانید برطرف کنید و یا اینکه اگر محل زندگی شما در هر یک از نقاط کرج می‌باشد می‌توانید با نمایندگی تعمیر گاز اخوان در کرج تماس بگیرید تا در کوتاه ترین زمان متخصصین مجرب برای تعمیر گاز شما اعزام شوند.

 

برطرف کردن مشکلات گازهای اخوان

حال که با مشکلات رایج گازها آشنا شدید، ادامه مقاله را مطالعه کنید تا بتوانبد اینها را رفع کنید اما پیشنهاد می‌شود این کار را به متخصصن حرفه‌ای بسپارید.

 

شعله‌های اجاق گاز اخوان روشن نمی‌شوند

در ابتدا بررسی کنید که مشعل‌های گاز تمیز باشند. اگر کثیف بودند به وسیله یک برس نرم و محلول‌های شست و شو گرفتگی‌ها را پاکسازی نمایید.

سپس الکترودهای جرقه‌زن را چک کنید که در جای خودشان قرار گرفته باشند و هیچ خراش یا آسیبی به آها وارد نشده باشند در‌غیر این صورت جرقه ها باید تعمیر و یا تعویض شوند.

با دقت نگاه کنید که شعله پخش کن‌ها به درستی در محل خودشان قرار گرفته باشند. برای اطمینان خاطر شعله پخش کن‌ها را برداشته و دوباره سر جایشان بگذارید.

شعله‌های گاز بعد از ول کردن ولوم اجاق گاز خاموش می‌شوند

در این مرحله موارد زیر را بررسی نمایید. همچنین ممکن است به جز موارد ذکر شده، علت‌های دیگری نیز باعث ایجاد این مشکل شوند که توصیه می‌شود با نمایندگی تعمیر گاز اخوان تماس بگیرید.

 1. سطح گاز در سطح قابل قبولی باشد. اگر اینگونه بود، ممکن است مشکل در سیستم تامین گاز وجود داشته باشد.
 2. برخی گاز‌ها با سیستم الکتریکی روشن می‌شوند اگر برای شما هم با این سیستم کار میکند، چک کنید که آیا الکترودها به خوبی جرقه می‌زنند و آیا سیم‌ها به درستی متصل شده‌اند یا خیر؟

 

شعله ها به صورت غیراستاندارد بلند باشند

علت بلند بودن شعله های گاز تنطیم نبودن ژیگلور گاز است که بیش از اندازه گاز را وارد سرشعله میکند و سبب خام سوزی، زرد سوزی شعله ها و غیر استاندارد سوختن می شود که این مورد از خود شیر گاز باید تنظیم شود.

در این صورت بهتر است نازل داخل کاسه اجاق گاز خود را تعمیر و یا تعویض نمایید. همچنین مطمئن شوید که در اطراف  محیط گاز شما هوا به درستی در جریان می‌باشد‌.

نازل داخل کاسه اجاق گاز

نازل داخل کاسه اجاق گاز

شعله ها تغییر رنگ دهند و زرد بسوزند

این مشکل هم ممکن است از کاهش هوا در اطراف اجاق گاز باشد. در این صورت، میزان هوا را  در اطراف اجاق گاز تنظیم نمایید.

برای زیاد کردن هوای اطراف گاز می‌توانید فاصله بین مشعل و رابطه هوا و گاز را به طور مناسب افزایش دهید.

مشکلات رایج پیلوت گاز اخوان

گاهی نیز ممکن است پیلوت اجاق گاز اخوان دچار مشکل شود. رایج ترین ایراداتی که در پیلوت مشاهده می‌شوند عبارت‌اند از:

 • پیلوت روشن نشود: در این صورت احتمال دارد که پیلوت به درستی تنظیم نشده باشد برای برطرف کردن این مشکل بهتر است محفظه پیلوت را چک کنید که فشار گاز به اندازه کافی باشد.
 • ناگهان پیلوت خاموش می‌شود: این ایراد به دلیل مشکلات فنی همانند نشتی گاز، خرابی ترموکوپل، نقص در سیم‌ها و اتصالات موجود و… است.
 • نیاز باشد پیلوت دوباره تنظیم شود: اگر فشار گاز تغییری کرده باشد و یا سیستم پیلوت به طور کامل خراب شده باشد با این مشکل مواجه خواهید شد که در این صورت پیشنهاد می‌شود به کتابچه راهنمای اجاق گاز خود مراجعه کرده و یا با نمایندگی‌های تعمیر گاز اخوان که در سراسر ایران شعبه دارند تماس حاصل فرمایید.

 

در این مقاله به پنج مورد از مشکلات رایج گازها را نام بردیم و راه حل‌هایی را برای رفع مشکلات رایج گازهای اخوان معرفی نمودیم و در نهایت پیشنهاد می‌شود که برای مشکلات پیچیده‌تر از نمایندگی تعمیر گاز اخوان که مجرب هستند کمک بگیرید تا به طور کامل گاز شما را تعمیر کنند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
نمایش 2 دیدگاه
 • نرگس آذری
  پاسخ

  سلام خسته نباشید
  و خدا قوت
  خیلی ممنون که این اطلاعات خوب رو در اختیار ما کاربران گذاشتید….
  حتما مطالب بیشتری و جدید تر هم بذارید
  بازممم ممنون💓

  • yosefi
   پاسخ

   سلام ممنون از توجهتون
   چشم حتما به زودی باز هم در همین مورد مقاله روی سایت بارگذاری میکنیم

یک نظر بدهید