علت خاموش شدن فر اجاق گاز چیست؟

علتخاموش شدن فر اجاق گازچیست؟

اجاق گاز

قطعا یکی از لوازم مهم و ضروری که در هر منزل  اجاق گاز است. اجاق گاز یک وسیله ی  بسیار کاربردی و قابل استفاده برای تمام اعضای خانواده می باشد و مانند یخچال دائم در حال فعالیت می باشد. به همین دلیل اجاق گاز را می توان مهم ترین وسیله در لوازم خانگی دانست. امروزه با پیشرفت  تکنولوژی اجاق گازها در انواع و اقسام مختلفی اعم از: اجاق گاز رومیزی، اجاق فردار و اجاق برقی تولید و به بازار عرضه شده اند که می توان با توجه به ابعاد، قیمت و کاربردشان، اجاق گاز مورد نیاز خود را  برای منزل خود تهیه کنید. اما مسئله ای که بعد از خرید اجاق گاز بسیار مهم و در اولویت قرار میگیرد، مراقبت و نگهداری از آن است تا بتواند سالهای سال میهمان خانه ی شما بماند. ما در این مقاله می خواهیم در رابطه با خاموش شدن فر اجاق گاز مطالب مهمی را برای شما مخاطبان عزیز ارائه دهیم.

همچنین شما عزیزان می توانید در صورت لزوم برای تعمییر اجاق گاز فر خود با همکاران ما در آریا سرویس تماس حاصل فرمایید.

 

 

 

 

گاهی اوقات اختلال در هریک از قطعات اجاق گاز می تواند دردسر ساز باشد و نیاز داشته باشید که با یک تعمیرکار تماس بگیرید. یکی از اصلی ترین  مشکلات، روشن نشدن فر اجاق گاز می باشد که در ادامه به دلایل آن می پردازیم.

پیلوت مسدود است

اولین و مهمترین دلیل روشن نشدن فر اجاق گاز، مسدود بودن راه پیلوت  اجاق گاز است. در واقع محفظه های پیلوت کثیف شده که می توانید با یک برس و یا یک شی باریک، پیلوت را به آرامی تمیز کنید. اگر همچنان بعد از تمیز شدن این مشکل حل نشد، بهتر است که پیلوت معیوب را تعویض کنید.

پیلوت خاموش است

در بعضی موارد علت روشن نشدن فر اجاق گاز، بخاطر خاموش بودن پیلوت می باشد که تنها با روشن شدن پیلوت، مشکل حل می شود. اگر پیلوت خاموش شود و روشن نشود، دلایل خاص خودش را دارد. به عنوان مثال می توان گفت مشکل از کم بودن گاز پیلوت است. به این معنی که مقدار گازی که به پیلوت می رسد  خیلی کم است، در این حالت می توانید شعله‌ی پیلوت را به درستی تنظیم کنید.

تایمر به درستی تنظیم نشده است

می دانید که تایمر نقش مهمی را در کارکرد یک دستگاه دارد. در اجاق گاز نیز، تایمر وظیفه‌ی هماهنگ کردن  سایر قطعات را برعهده دارد.از این رو یکی از دلایل خاموش شدن فر اجاق گاز، تنظیمات نادرست تایمر است که در این حالت می توانید با تنظیم کردن  تایمر فر، مشکل را حل کنید.

این پست توصیه می شود

نظرات